KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14819266
nr 1481 9266
Arne Krasse
(1917-1994), Sverige
Oljemålning, Fruktstilleben. Signerad, daterad -48. Olja på pannå, 50x60 cm, yttermått inklusive ram: 70x81 cm
Arne Krasse, svensk bildkonstnär född i STockholm 1917, död 1994.
Utrop:
500 kr
Såld:
150 kr
måndag 8 augusti 2022
kl 20:54:29
5/8 18:53:10
100 kr
8/8 08:35:12
Arne Krasse
Läs mer om Arne Krasse